روابط عمومی دانشگاه- آخرین اخبار
دانشگاه علم و صنعت ایران و شرکت آلمانی IPS تفاهم نامه همکاری فنی، تخصصی و پژوهشی امضا کردند

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1400/6/20 | 
دانشگاه علم و صنعت ایران و شرکت آلمانی IPS تفاهم نامه همکاری فنی، تخصصی و پژوهشی  امضا کردند
 
 

با حضور رییس دانشگاه، در روز چهارشنبه، هفدهم شهریور ماه ۱۴۰۰، دانشگاه علم و صنعت ایران و شرکت آلمانی IPS، تفاهم نامه همکاری فنی، تخصصی و پژوهشی امضا کردند.
دانشگاه علم و صنعت ایران از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان رابط دانشگاه‌های ایران با کشور آلمان انتخاب گردیده است.

 

 
دانشگاه علم و صنعت ایران به منظور همکاری با شرکت IPS آلمان در راه اندازی «پژوهشکده لجستیک راه ابریشم در چابهار» تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
این تفاهم نامه در پی توسعه واحد دانشگاه در چابهار و برنامه‌ریزی برای ایجاد «پژوهشکده لجستیک راه ابریشم چابهار» با همکاری «دانشگاه بین المللی منطقه آزاد چابهار» و در راستای ارتقای سطح همکاری‌های بین‌المللی با هدف رفع نیازهای منطقه و توسعه سواحل مکران صورت می‌گیرد.
دکتر ذاکری (رییس دانشگاه) در این جلسه ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه برای همکاری در حوزه حمل و نقل و لجستیک، توانمندی‌ها و تجربیات بینالمللی شرکت IPS را فرصت مغتنمی برای تبادل دانش و فناوری دانست.

 

رییس دانشگاه، ضمن تاکید بر رسالت اجتماعی دانشگاه برای توسعه منطقه‌ای سواحل مکران، از شرکت IPS در خصوص موضوعات زیر دعوت به همکاری کرد:
۱- مطالعه طرح توجیهی شهر لجستیک چابهار با توجه به ابلاغیه سند آمایش مراکز لجستیک کشور
۲- مطالعه الزامات طراحی بندر ریل - پایه چابهار
۳-مطالعات بار ترانزیتی کریدور شرق چابهار - سرخس
در ادامه دکتر شاه حسینی (معاون بین‌الملل دانشگاه)، به معرفی دانشگاه و ظرفیت های موجود در دانشگاه علم و صنعت ایران پرداخت.
زورگل، مدیر عامل شرکت آلمانی، هم ضمن معرفی شرکت IPS و مرور تجربیات این شرکت مشاوره‌ای در پروژه های بینالمللی در حوزه لجستیک و حمل و نقل، از پیشنهادهای دانشگاه استقبال کرد.


 


در ادامه دکتر حسن زاده کارشناس ارشد این شرکت پیشنهاد ایجاد کریدور کمک های انسان دوستانه آلمان به مردم افغانستان از طریق بندر چابهار را مطرح نمود.
همچنین دکتر باقری (رییس واحد کیش و چابهار)، برنامه‌ریزی های صورت گرفته در خصوص ایجاد و راه اندازی «پژوهشکده لجستیک راه ابریشم چابهار» جهت اجرایی شدن تفاهم‌نامه با دانشگاه بین المللی منطقه آزاد چابهار را ارائه داد‌ند.

 

 
لازم به ذکر است در این جلسه که بصورت مجازی برگزار گردید، علاوه بر سخنران‌ها، دکتر آب روش (سرپرست دانشگاه بین المللی منطقه آزاد چابهار)، دکتر صدر (مشاور عالی و مدیر کل حوزه ریاست دانشگاه)، دکتر فاضل (رییس مرکز رشد دانشگاه)، دکتر خادم ثامنی (مدیر آموزش معاونت بین المللی دانشگاه)،  دکتر حبیب نژاد (مدیر همکاری‌های بینالمللی دانشگاه) و دکتر پیشوایی (عضو هیئت موسس پژوهشکده لجستیک راه ابریشم) نیز حضور داشتند.

 
 
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی دانشگاه:
http://idea.iust.ac.ir/find-112.14457.64659.fa.html
برگشت به اصل مطلب